ORION Platba: peniaze za faktúry ihneď


ORION Platba je služba, ktorá umožňuje jednoducho a efektívne financovať aktuálne firemné potreby. Na rozdiel od bankového faktoringu, umožňuje optimalizovať mieru a čas financovania. Vďaka využitiu EDI pracuje s elektronickými originálmi dokladov, čím odpadá záťaž v podobe množstva papierovej administratívy. Celý proces financovania je tak veľmi rýchly, spoľahlivý a nenáročný.

Čo je ORION Platba? S čím Vám pomôže, sa dozviete v tomto krátkom videu.
Aké sú výhody ORION Platby

Financovanie využívate len vtedy, keď to skutočne potrebujete.

75

75 % pohľadávky obdržíte ihneď, zvyšok po přeplatení faktúry odberateľom.

Peniaze na účte môžete mať už behom 3 dní.

0,5 % z nominálnej hodnoty môže byť cena úroku vďaka aukcii nebankového kapitálu.

Ako funguje ORION Platba

V ORION EDI vyberiete jeden alebo viac obchodných prípadov, pri ktorých potrebujete získať finančné prostriedky skôr, ako po skončení splatnosti súvisiacej faktúry. Jedným klikom rozhodnete o preplatení pohľadávky.

Následne dôjde k postúpenie pohľadávky, ktorá je prefinancovaná prostredníctvom Platobné inštitúcie Roger, ktorá je regulovaná ČNB (predtým pod názvom Investičná aukcie). S ich pomocou nájdeme investora, ktorý ponúka najnižší úrok pre financovanie pohľadávky.

<thead></thead>

Do 3 dní od zadania ORION Platby je vám preplatených 75% hodnoty pohľadávky.

Zvyšných 25% po zaplatení odberateľom.

<thead></thead>

Konsolidačné centrum ORION® sa postará o vytvorenie, odovzdanie, elektronické podpísanie a dôveryhodnú archiváciu súvisiacich dokumentov. Informácie o stave obchodného prípadu a jeho konečnom vysporiadaní si prehľadne zobrazíte priamo v aplikácii ORION. 

schéma fungovania ORION Platby - Faktúry zaplatené do 3 dní

Rýchle, pružné a jednoduché financovanie

  1. Na rozdiel od faktoringu neobsahuje ORION Platba žiadne paušálne podmienky pre postupovanie pohľadávok a súvisiaca administratíva je obmedzená na minimum.
  2. Originály dokladov obchodného prípadu sú spoľahlivo spracované a dôveryhodne archivované v elektronickej podobe v konsolidačnom centre ORION®, ktoré už používate pre EDI komunikáciu.
  3. Aktivácia zadarmo. Žiadne ďalšie poplatky, na ktoré ste zvyknutí v bankách.

Súbory na stiahnutie